معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 02 بهمن 1397
  ارتباط با صنعت  کار آموزی
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 کارآموزی
 

به طور كلي امور مربوط به كارآموزي از طريق دفتر مركزي ارتباط با صنعت واقع در سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران برنامه‌ريزي و از طريق سايت http://karamouzi.irost.org/ به دانشگاه‌ها اعلام مي‌شود. درواقع دفتر ارتباط با صنعت در اين زمينه نقش هماهنگ كننده دارد.
ـ روند ثبت نام در اين سايت به شرح ذيل است:


1. ثبت نام دانشجويان در سايت
پس از ورود به سايت،‌ دانشجو با ارائه شماره دانشجويي به عنوان شناسه كاربردي و ايجاد يك رمز ورودي مي‌تواند در سايت ثبت نام كند. هر دانشجو مجاز است تا 4 مركز صنعتي را به عنوان محل گذراندن كارآموزي انتخاب نمايد. لازم به ذكر است كه دانشجو موظف مي باشد در انتخاب مكان كارآموزي بسيار دقت كند زيرا پس از تأييد دانشگاه امكان حذف اين انتخاب‌ها وجود ندارد.

2 .تأييد توسط دانشگاه
در اين مرحله دانشگاه ثبت نام دانشجويان را تأييد مي‌كند. چنانچه دانشجويي قبل از تأييد دانشگاه با مراجعه به دفتر ارتباط با صنعت خواستار تغيير مراكز انتخابي خود شود، دانشگاه مي تواند در اين مرحله تغييرات مورد نظر را اعمال كند اما در صورتي‌كه عمل تأييد دانشگاه قبلاً انجام شده باشد به هيچ‌وجه امكان تغيير وجود نخواهد داشت.

3. انتخاب توسط مراكز صنعتي
مراكز صنعتي پس از تأييد دانشگاه از ميان دانشجويان واحد شرايط، تعداد دانشجويان مورد نظر خود را انتخاب مي‌كنند. دانشجويان مي توانند براي مشاهده وضعيت پذيرش يا عدم پذيرش خود با نگه داشتن نشانگر بر روي ستون نام دانشجو وضعيت خود را مشاهده نمايند در اين حالت عبارت «ثبت شده» به معناي پذيرش و عبارت «ثبت نشده» به معناي عدم پذيرش دانشجو توسط صنعت است.

4. صدور معرفي‌نامه و شروع كارآموزي
پس از پذيرش دانشجو توسط مراكز صنعتي، دانشگاه معرفي‌نامه‌اي به آن مركز صنعتي صادر مي‌كند و دانشجو مي‌تواند با اين معرفي‌نامه به آن مركز مراجعه و كارآموزي خود را شروع كند.

خاطرنشان مي‌سازد دانشجوياني كه از طريق سايت موفق به پذيرش در مراكز صنعتي نمي‌شوند مي توانند به‌طور انفرادي به مراكز مورد نظر خود مراجعه كرده و پس از تأييد آن مراكز، براي شروع كارآموزي خود به دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه مراجعه و معرفي‌نامة لازم را دريافت كنند.

 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس