معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 20 آذر 1397
  همکاری های علمی بین المللی  خبر ها
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 آرشیو خبر ها
  »  1393 (41)
  »  1392 (18)
  »  1391 (11)
  »  1390 (7)
  »  1389 (14)
  »  1388 (2)
 خبر های دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1393/11/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 881 مرتبه
گزارش ملاقات دبیر دوم سفارت لهستان در تهران با مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س)

 
آقای رادوسلاو سادوسکی دبیر دوم سفارت لهستان در تهران روز دوشنبه 13 بهمن ماه 1393 در محل دفتر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) با خانم دکتر سیده سوسن مرندی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه ملاقات و پیرامون همکاریهای  دانشگاهی گفت و گو کرد. این ملاقات به درخواست سفارت لهستان وبا کسب مجوز از مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم انجام پذیرفت.
ابتدا خانم دکتر مرندی ضمن خوش آمد گویی به میهمان به معرفی دانشگاه الزهرا(س) پرداخت و دانشکده ها و پژوهشکده های زیرمجموعه ی آن را برشمرد. آقای سادوسکی به سفر خانم سوفیا نواک به ایران و برگزاری کارگاه آموزشی دو هفته ای که در چارچوب موافقت نامه همکاری بین دانشگاه الزهرا(س) و دانشگاه پوتسدام صورت گرفت، اشاره نمود. وی افزود: خانم نواک هنوز در تهران به سر می برد و مشغول آموختن زبان فارسی در موسسه دهخداست. ایشان با مراجعه به سفارت لهستان و معرفی قابلیتهای دانشگاه الزهرا پیشنهاد همکاری موسسات آموزش عالی لهستان با این دانشگاه را مطرح نمود.
آقای دکتر سادوسکی در مورد زبان تدریس در دانشگاه الزهرا(س) پرسش نمود. در پاسخ خانم دکتر مرندی توضیح داد که زبان رسمی در دانشگاههای ایران زبان فارسی است. مردم ایران نسبت به حفظ زبان و فرهنگ خود حساس هستند. ما به زبان مادری خود تحصیل می کنیم و علوم و تکنولوژی را به زبان خود فرامی گیریم. اگرچه درصد بالایی از دانشجویان ما زبان انگلیسی را خوب می دانند.  آقای دکتر سادوسکی گفت: در لهستان زبان تحصیل انگلیسی است. هرچند که بسیاری از لهستانی ها پس از اتمام تحصیلات برای کار به آلمان می روند. در حال حاضر دانشگاههای لهستانی با دانشگاههای تهران، شهید بهشتی و آزاد اسلامی همکاری دارند. 
خانم دکتر مرندی گفت: برای آغاز همکاری دانشگاهی خوب است ابتدا اساتید و گروه های آموزشی با شناخت و ایجاد ارتباط اولیه، پیشنهادهای همکاری خود را ارائه دهند. در این صورت همکاری دانشگاهی به صورت عملی آغاز می شود. مانند آنچه که در مورد همکاری دانشکده های الهیات و علوم انسانی دو دانشگاه الزهرا(س) و پوتسدام با همکاری دکتر جوانی و خانم نواک رخ داد.ایشان افزود: خانم دکتر خزعلی رییس دانشگاه الزهرا(س) از ارتباطات بین المللی حمایت بسیار می کند. در دنیای امروز راه حلهای بین المللی برای مسائل و معضلات اساسی اقتصادی، زیست محیطی و ... حاصل همکاریهای علمی در چارچوب آموزش عالی جهانی است. ما ملاقات کنندگان بسیاری از کشورهای مختلف داریم و آمادگی انجام طرح های پژوهشی مشترک با همکاری مراکز پژوهشی خارجی روی موضوع های مهم بین المللی در این دانشگاه وجود دارد.
دبیر دوم سفارت لهستان به وجود گروه آموزشی مطالعات ایران در لهستان اشاره کردو افزود: سالانه یکی دو نفر از اساتید ایرانی از سوی دولت ایران به لهستان اعزام می شوند. همچنین ما در حال تلاش برای کسب مجوز برای تشکیل دوره های زبان لهستانی در تهران هستیم.
در پایان نشست کتابی راجع به تاریخ مشترک ایران و لهستان از سوی ایشان به دانشگاه الزهرا(س) اهدا شد. متقابلا قاب خاتم کاری لوگوی دانشگاه الزهرا(س) و یک جلد بروشور راهنمای دانشگاه به میهمان لهستانی اهدا گردید. 
 
 
 

کد: 1263
گروه:

 
 پیوند های مهم
 
 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس