معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 20 آذر 1397
  همکاری های علمی بین المللی  خبر ها
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 آرشیو خبر ها
  »  1393 (41)
  »  1392 (18)
  »  1391 (11)
  »  1390 (7)
  »  1389 (14)
  »  1388 (2)
 خبر های دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1393/10/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 1272 مرتبه
حضور مدیرکل کمیسیون ملی یونسکو - ایران در جلسه شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا (س)

آقای دکتر محمدرضا سعیدآبادی مدیرکل کمیسیون ملی یونسکو – ایران  به همراه خانم دکتر مهنام دبیر بخش فرهنگی اجتماعی کمیسیون در جلسه شورای همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا (س) که در روز یکشنبه مورخ 21 دی ماه 1393 در محل اتاق شورا، با حضور خانم دکتر خزعلی – ریاست دانشگاه الزهرا (س)، خانم دکتر مرندی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی، معاونین دانشگاه و معاونین پژوهشی و نماینده دانشکده ها برگزار شد، حضور یافتند.

   در ابتدا خانم دکتر خزعلی با اشاره به سیاست وزارت علوم در زمینه بین المللی شدن دانشگاه ها، به هم سویی فعالیت های دانشگاه الزهرا (س) با اهداف وزارت علوم به ویژه در زمینه مبادلات علمی و جذب دانشجویان غیر ایرانی اشاره نموده و ارتباطات علمی را بهترین شیوه حل اختلافات در دنیای کنونی دانست. ایشان همکاری میان یونسکو و دانشگاه الزهرا (س) را مهم تلقی نموده و به ویژه تاکید یونسکو بر آموزش زنان و دختران و حل مسائل اجتماعی مربوط به کودکان و نوجوانان را از زمینه های همکاری دانشگاه الزهرا (س) و یونسکو دانست.
همچنین خانم دکتر مرندی ضمن خوشامدگویی به حاضرین در جلسه، گزارش کوتاهی از فعالیت های دفتر همکاری های علمی بین المللی ارائه نمود. ایشان همچنین بر تلاش دولت کنونی بر گسترش روزافزون ارتباطات در عرصه بین المللی تاکید نمود و بیان داشت، دانشگاه الزهرا (س) به دلیل اینکه دانشگاه جامع مختص بانوان است الگوی مناسبی برای ارائه دیدگاه اسلام و جمهوری اسلامی ایران نسبت به تحصیل زنان بوده و یونسکو می تواند نقش شایانی در پررنگ تر نمودن نفوذ این دانشگاه داشته باشد.
 در ادامه آقای دکتر سعیدآبادی ضمن اشاره به فعالیت های سازمان در زمینه صلح و توسعه جهانی، به برخی زمینه های همکاری دانشگاه الزهرا (س) با سازمان یونسکو اشاره کرد و پیشنهاداتی همچون نام گذاری سال ها و روزها در سطح جهانی، برگزاری کارگاه های توانمند سازی برای دختران، تشکیل کرسی دانشگاهی یونسکو مخصوص بانوان، در نظر گرفتن جایزه ملی برای زنان دانشمند با حمایت یونسکو و ... ارائه نمود.
لازم به ذکر است خانم لیموچی رییس اداره تربیت بدنی دانشگاه الزهرا (س) و عضو کمیته تربیت بدنی و  ورزش کمیسیون ملی یونسکو – ایران تعامل در رویدادهای مختلف ورزشی که یونسکو برگزار می کند را مورد تاکید قرار داده و بیان نمود، دانشگاه الزهرا (س) آمادگی میزبانی رویدادهای ورزشی را داشته و ورزش می تواند زمینه ای برای همکاری باشد.
دیگر حاضرین در جلسه نیز پیشنهاداتی برای توسعه همکاری میان دانشگاه الزهرا (س) و یونسکو ارائه دادند و مقرر شد زمینه های همکاری و عملیاتی نمودن پیشنهادات، مورد بررسی قرار گیرد.  
 

کد: 1260
گروه:

 
 پیوند های مهم
 
 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس