معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 20 آذر 1397
  همکاری های علمی بین المللی  خبر ها
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 آرشیو خبر ها
  »  1393 (41)
  »  1392 (18)
  »  1391 (11)
  »  1390 (7)
  »  1389 (14)
  »  1388 (2)
 خبر های دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1393/10/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 2025 مرتبه
ملاقات هیاتی از موسسه آموزش عالی Grande Ecole مهندسی پاریس بامسئولان دانشگاه الزهرا(س)

هیاتی فرانسوی ازموسسه آموزش عالی Grande Ecole  متشکل از آقای دکتر الن ریویر و خانم دکتر یوانا کریستینا هرمان از مدیران موسسه آموزش عالی Grande Ecole  و آقایان دکتر مارک ذوالقدری و دکتر الن بلاسیکو از اساتید موسسه فوق که به میزبانی دانشگاه خواجه نصیر به ایران سفر کرده اند، در تاریخ یکشنبه 21 دی ماه 1393 در محل ساختمان ریاست دانشگاه الزهرا (س) با  خانم دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س) ، خانم دکتر مرندی مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی، آقای دکتر مهدی سیف برقی ریاست دانشکده فنی مهندسی وخانم دکتر فاطمه احمدی مدیر گروه آموزشی مکانیک و سرپرست گروه آموزشی عمران ملاقات و گفتگو کردند.

هیات میهمان را  آقای دکتر قادر قربانی رایزن علمی ایران در منطقه شینگن همراهی نمودند.
در این نشست رئیس دانشگاه الزهرا(س) ضمن خوشامدگویی به میهمانان نسبت به وقوع حمله تروریستی در دفتر روزنامه فرانسوی اظهار تاسف نموده و مخالفت خود را با اعمالی اینچنین اعلام کرد واظهار داشت ما و دانشمندان کشورمان نیز از قربانیان تروریست بوده ایم.
هیات میهمان از امکان همکاری های مشترک سوال نمودند و مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی پاسخ دادند که دانشگاه از اعزام اعضای هیات علمی و تعدادی دانشجوی دکتری در قالب فرصت مطالعاتی حمایت می نماید.
خانم دکتر خزعلی در خصوص برگزاری دوره های مشترک دکتری و کارگاه های آموزشی مشترک و تبادل استاد و دانشجو بخصوص در رشته های برق و IT اعلام آمادگی نمودند.
ایشان افزودند دانشگاه الزهرا(س) می تواند پذیرای دانشجویان فرانسوی در زمینه های مختلف، از جمله آشنایی با فرهنگ وادبیات ایران باشد.
هیات فرانسوی نیز آمادگی خود راجهت پذیرش دانشجویان  زبان فرانسه اعلام نمودند.
ریاست دانشکده فنی و مهندسی با ارائه گزارشی از دانشکده فنی و مهندسی  افزودند بیش از هزار دانشجو در رشته های عمران،مکانیک ،برق ،مهندسی کامپیوتر و IT  در این دانشکده مشغول به تحصیل می باشند.
خانم دکتر احمدی نیز در پاسخ به سوالات هیات که چه پروژه هایی در دانشکده مهندسی اجرا می گردد و چه نرم افزارهایی در گروه مکانیک استفاده می شود گفت: طراحی و شبیه سازی و بهینه سازی سیکل ها با استفاده از انرژی های تجزیه پذیر با تاکید بر انرژی های خورشیدی در این دانشکده در دست انجام  است و نرم افزار های  EES, FLUENT, GAMBIT و AUTOCAD,  و SOLIDWORKS به کار گرفته می شوند که طرف فرانسوی به همکاری در این زمینه اظهار علاقمندی نمود.
در نهایت هر دو طرف جهت گفتگو و انجام پروژه های مشترک از جمله همکاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر به خصوص انرژی خورشیدی ابراز تمایل نمودند.
 
 

کد: 1259
گروه:

 
 پیوند های مهم
 
 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس