معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 20 آذر 1397
  همکاری های علمی بین المللی  خبر ها
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 آرشیو خبر ها
  »  1393 (41)
  »  1392 (18)
  »  1391 (11)
  »  1390 (7)
  »  1389 (14)
  »  1388 (2)
 خبر های دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1393/09/19 نظرات: 0 نظر نمایش: 699 مرتبه
بازدید هیات بانوان سوریه از پژوهشکده زنان الزهرا(س)

تعداد 40 تن از بانوان فرهیخته و فعال اجتماعی کشور سوریه با دعوت موسسه فرهنگی فرزندان روح الله به ایران سفر کرده اند، در تاریخ چهارشنبه 19 آذر ماه ساعت 10 تا 12 صبح طی بازدید از پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا (س) با رییس و اعضای محترم هیات علمی این پژوهشکده ملاقات و گفت و گو کردند.
در ابتدا خانم دکتر مرندی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا(س) ضمن خوشامدگویی به میهمانان و آرزوی ایامی خوب و خاطراتی خوش در کشور عزیزمان، به معرفی دانشگاه الزهرا(س) به عنوان تنها دانشگاه جامع ویژه زنان در ایران پرداختد و با آرزوی رفع مشکلات  و ناگواری های مردم کشور سوریه بر دوستی  و روابط متقابل دو ملت تاکید نمود. وی همچنین خانم دعا سلیمان دانشجوی سوری دانشگاه الزهرا (س) را که در مقطع کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی تحصیل می کند به میهمانان معرفی کرد.
سپس خانم دکتر شجاع نوری به معرفی پژوهشکده زنان پرداخت و دپارتمان های پژوهشی و پژوهشهای در دست انجام آن را برشمرد. وی همچنین آمادگی پژوهشکده را برای انجام مطالعات تطبیقی و طرح های پژوهشی با همکاران سوری اعلام داشت.
در ادامه خانم  میسا کیالی نماینده مجلس سوریه با تشکر از میهمان نوازی دانشگاه الزهرا این استقبال را نشانه ریشه های تاریخی مردم ایران دانست و به پیشرفت های مهم پزشکی و هسته ای جمهوری اسلامی ایران اشاره نمود. وی افزود شما باعث شدید که استکبارجهانی آمریکا به چالش بیفتد که در مقابل شما چه موضعی را در پیش گیرد. ما زنان سوریه خوشحالیم که این فرصت را به دست آوردیم تا با زنان فرهیخته و دانشمند ایرانی ملاقات داشته باشیم. وی افزود الفتی که میان ما و شما وجود دارد کارساز خواهد بود، ما ملت سوریه همچنان پایدار هستیم و مقاومت می کنیم. ما آرزو داریم با الهام گرفتن از زنان ایرانی فعالیت ها و پیشرفت های خواهرانمان در ایران را الگوی حرکت خود قرار دهیم.
خانم صفیه سلیمان دندانپزشک با اهدای درود و سلام ملت سوریه گفت: ما حمایت های شما را در مقاطع سختی که برای مردم سوریه پیش آمد فراموش نمی کنیم. دشمنان ما همه تلاش خود را به کار بردند تا متخصصان و مغزهای متفکر ملت سوریه را فراری دهند و مجبور به خروج از کشور نمایند. به همین دلیل ما تقاضای کمکهای تخصصی و اعزام متخصص از طرف شما برای عبور از بحران را داریم. چنان که شما نیز می دانید، پس از جنگ بحرانهای اجتماعی و خانوادگی متعددی رخ می نماید که رفع آنها نیاز به کار تخصصی جامعه شناسی و روانشناسی دارد.
خانم دکتر عاهد الهریس، استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه سوریه و عضو مرکز مطالعات سیاسی خاورمیانه نیز با اشاره به ارایه تصویر نادرست زن مسلمان در کشورهای غربی، بر ضرورت معرفی نقش فعال علمی و اجتماعی زنان مسلمان به غرب تاکید کرد. وی با اشاره به برگزاری کنفرانس مسایل زنان در خاورمیانه در سال 2015 در دانشگاه سوریه از اساتید دانشگاه الزهرا دعوت کرد تا در این کنفرانس شرکت نمایند. 
 

کد: 1248
گروه:

 
 پیوند های مهم
 
 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس