معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س)
   ورود به سايت
سه شنبه، 20 آذر 1397
  همکاری های علمی بین المللی  خبر ها
   
خداوند متعال می فرماید " اخلاص سرّیست از اسرار من. آن را در قلب بندگانی که دوستشان می دارم، به امانت گذاشته ام."
 آرشیو خبر ها
  »  1393 (41)
  »  1392 (18)
  »  1391 (11)
  »  1390 (7)
  »  1389 (14)
  »  1388 (2)
 خبر های دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه
 

آخرین مطالب | آرشیو | جستجو

تاریخ: 1393/09/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 556 مرتبه
گزارش بازدید رئیس و معاون دانشگاه زنان زیمباوه از دانشگاه الزهرا(س) 12/9/1393

 

خانم پروفسور هوپ سادزا رئیس دانشگاه زنان زیمباوه و آقای دکتر چارلز موچم معاون آن دانشگاه در روز چهارشنبه 12 آذر ماه 1393 در محل ساختمان ریاست دانشگاه الزهرا(س) با خانم دکتر خزعلی رئیس دانشگاه الزهرا(س)، خانم دکتر مرندی مدیر همکاری های علمی بین المللی و خانم دکتر شجاع نوری رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س) ملاقات کردند. هیات میهمان را آقای یحیی جلالی کارشناس مرکز توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همراهی می کردند.
رئیس دانشگاه الزهرا(س) پس از خوشامدگویی و آرزوی سفری خوب و پر ثمر برای میهمانان زیمباوه ای به امکان انجام همکاری های علمی و پژوهشی بین دو دانشگاه اشاره کردند. رئیس دانشگاه زیمباوه نیز ضمن تشکر از پذیرش دانشگاه الزهرا(س) تمایل فراوان خود را به انجام همکاری بین دو دانشگاه ابراز داشتند. ایشان در معرفی دانشگاه متبوع خود گفتند: دانشگاه زنان حراره با هدف محرومیت زدایی از زنان زیمباوه ای در دسترسی به آموزش عالی تاسیس شده است و برنامه های آموزشی انعطاف پذیری را متناسب با اشتغال زنان شهری و روستایی برنامه ریزی کرده است. این دانشگاه تا کنون 3000 نفر فارغ التحصیل داشته است و در حال حاضر شامل 3 دانشکده ی کشاورزی، علوم اجتماعی و روانشناسی و مدیریت فناوری اطلاعات می باشد. با توجه به این که 70 درصد از محصولات کشاورزی آفریقا را زنان پرورش می دهند، دانشکده کشاورزی مهم ترین دانشکده ی این دانشگاه است.
رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا(س) نیز ضمن معرفی پژوهشکده زنان با سابقه 20 ساله در مطالعات زنان در زمینه های روانشناسی تربیتی، جامعه شناسی توسعه، مطالعات خانواده و بیو مدیکال، در خصوص وضعیت سلامت در زیمباوه و کاهش شدید امید به زندگی در آن کشور  به خاطر شیوعHIV  پرسش کردند.
معاون دانشگاه زیمباوه در پاسخ به فعالیت های آموزشی در دست انجام در زیمباوه برای آموزش کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: ما اعتقاد داریم آموزش در سنین اولیه کودک در آینده ی او تاثیر گذار است و برای تامین یک زندگی سالم برای نسل آینده بسیار حائز اهمیت خواهد بود. البته با تلاش های فراوان انجام شده آمار HIV  در کشور ما رو به کاهش است به طوری که سازمان بهداشت جهانی از این امر تقدیر نموده و سیاست گذاری دوستدار کودک و بهداشت و رفاه کودکان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس پژوهشکده زنان الزهرا(س) آمادگی این پژوهشکده را برای انجام پژوهش های مشترک و مطالعات تطبیقی در خصوص مسائل زنان و خانواده اعلام داشتند.
در پایان یادداشت تفاهم همکاری های علمی و پژوهشی بین دو دانشگاه به امضای رئیسان دو دانشگاه رسید و هدایایی از صنایع دستی ایران به میهمانان زیمباوه ای اهدا شد. میهمانان نیز هدایایی از صنایع دستی زنان زیمباوه به دانشگاه الزهرا(س) اهدا نمودند.
 
 

 

کد: 1243
گروه:

 
 پیوند های مهم
 
 
 پیوند های مرتبط
 
 
حق انتشار اطلاعات برای معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه الزهراء (س) محفوظ می باشد.
صفحه اصلی  |  درباره معاونت  |  امور پژوهشی  |  ارتباط با صنعت  |  همکاری های علمی بین المللی  |  چاپ و انتشارات  |   مجلات  |  کتابخانه  |  مرکز کارآفرینی   |  اطلاعات تماس